BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Wspaniała dwudziestka piątka

2018-03-04 19:06:00

photo

Skowron i Boudikova na pierwszych miejscach w pięknym biegu pełnym słońca.

 

Kapitalny dwudziestolatek z jeleniogórskiego Sobieszowa Michał Skowron po rewelacyjnym finiszu został zwycięzcą biegu na 25 km techniką klasyczną w ramach 42. Biegu Piastów - Festiwalu Narciarstwa Biegowego. Wśród pań bezkonkurencyjna renomowana Czeszka Adela Boudikova. Zawody rozegrano na trasach w Górach Izerskich ze startem i metą na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie.
 

Aura w niedzielę znowu sprzyjała biegaczom - świeciło słońce, mróz stawał się coraz łagodniejszy, nie wiało. Na dobrze przygotowanych trasach doszło do pasjonującej rywalizacji pomiędzy jednym z najlepszch polskich młodzieżowców - Michałem Skowronem, a Jakubem Psenicką z Czech i Waltherem Jacobem z Niemiec. Pierwszy z nich mówił za metą, że miał nadzieję, iż o zwycięstwie rozstrzygnie finisz. I tak właśnie się stało. Skowron okazał się najlepszym sprinterem na ostatnich metrach.
 

Wśród pań królową dnia była Czeszka Adela Boudikova - znakomita zawodniczka, zwyciężczyni Biegu Piastów na 50 km przed dwoma laty, która jednak dopiero dwa miesięcy temu wróciła do treningów po urodzeniu dziecka. Powrót - jak było widać dzisiaj w Jakuszycach - przebiega świetnie.

Duży sukces odniosła najlepsza Polka na 25 km Emilia Romanowicz - jej trzecie miejsce w silnie obsadzonym biegu to znakomity rezultat.
 

Bieg na 25 km wyróżnił się znacznie wyższym poziomem sportowym, niż przed rokiem. Biegacze podkreślali, że poprawa czasu nie oznaczała wyższego miejsca na mecie, a wręcz przeciwnie. Wynika to ze znacznie silniejszej konkurencji. Bieg Piastów na 25 km należy bowiem do najliczniej obsadzonych podobnej długości na świecie i przyciąga coraz więcej zawodników zagranicznych o sporych umiejętnościach - zaawansowanych amatorów. Tym razem na starcie stanęli reprezentanci 16 krajów z Europy, Azji, Australii i Ameryki Północnej. Do mety dotarło 1396, w tym aż 301 kobiet
 

WYNIKI 25 km

MĘŻCZYŹNI

1) Michał Skowron (MKS Karkonosze Sporty ZImowe Jelenia Góra) 1:06:59

2) Jakub Psenicka (Vltava Fund Team Craft) 1:07:00

3) Walther Jacob (Ssv Erfurt 02) 1:07:01

KOBIETY

1) Adela Boudikova (Fischer Racing Team) 1:15:05

2) Teresa Hujarova (Ski Klub Jablonec) 1:16:36

3) Emilia Romanowicz (Enervit Yoko XC Life Team) 1:17:31

Pełne wyniki
ZDJĘCIA Z METY
ZDJĘCIA ZE STARTU

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl