BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Śnieg nas nie zatrzymał – rekonesans udany!

2019-05-12 11:12:00

photo

Prawie 30 osób i dwie psy – frekwencja podczas rekonesansu Jakuszyckiej 11 Letniego Biegu Piastów była wysoka, atmosfera świetna, forma dobra, a trasa bardzo urozmaicona nie tylko z uwagi na profil i krajobraz, ale i nawierzchnię, na której zachowało się dużo śniegu.

Przyjechali biegacze z Jeleniej Góry, Świeradowa-Zdroju, Karpacza, Szklarskiej Poręby, Lubania, nie zabrakło także Jarka i Izy Michalików z Jakuszyc, którzy uczestniczą w naszych rekonesansach od ich początku przed kilku laty.

Rekonesanse, czyli biegi treningowo-towarzyskie, Jakuszyckiej 11, organizujemy zawsze w maju, czyli możemy porównać sytuację na trasie pod względem śniegu. Zdarzały się jego płaty, ale jeszcze nigdy nie było go tak wiele, jak tym razem. Resztki śniegu są jeszcze na trasie Spacerowej z Jakuszyc na Orle, a całkiem długie odcinki, mające po kilkaset metrów długości, zachowały się na szlaku z Orla do Jakuszyc przez Samolot. Gdzieniegdzie musieliśmy podczas rekonesansu biec po śniegu, bo zajmował całą szerokość drogi.

Grupa, która wczoraj biegła, była – jak na tak szerokie grono – bardzo wyrównana. Zaczęliśmy razem i skończyliśmy razem, w czym spora zasługa najszybszych, którzy czekali na resztę w węzłowych miejscach, gdzie trzeba było skręcać, jak i w najwyższym punkcie Samolotu. Parę osób zapragnęło pobiec dłużej, więc oddzielili się od reszty, a byli i tacy, którzy po zakończeniu rekonesansu, już sami, pobiegli dalej.

Wszyscy uczestnicy pokazali formę, która już teraz pozwoliłaby im bez trudu ukończyć Jakuszycką 11 w limicie czasu. Najszybsi mogliby powalczyć o wysokie miejsca w kategoriach wiekowych.

Dziękujemy za udział! Zapraszamy na rekonesans Jakuszyckiego Półmaratonu – 1 czerwca o godz. 10. Zbiórka na dużym parkingu w Jakuszycach, obok żółtego kontenera.

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl