Sto lat dla komandora!

Legendarny komandor Biegu Piastów, jego wieloletni organizator, a obecnie honorowy prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów Julian Gozdowski dziś ma 88 urodziny!

Z tej okazji życzymy mu przede wszystkim zdrowia, jak również dobrego nastroju, długich zim na jakuszyckich trasach, które stworzył, oraz kolejnych pokoleń Piastów. Niech idea, która mu przyświecała, gdy z wielkim trudem tworzył Ośrodek Narciarstwa Biegowego Jakuszyce i Bieg Piastów, będzie zawsze żywa.

Julian Gozdowski pracował przy organizacji pierwszych edycji Biegu Piastów w latach 70. XX wieku. Potrafił przekonać do wsparcia tego wydarzenia ówczesne władze i wiele innych osób. Po przerwie, którą spędził w Wałbrzychu, gdzie stworzył narciarski Bieg Gwarków, wrócił do Biegu Piastów w latach 80. Na początku kolejnej dekady, w dobie zmian społecznych i gospodarczych w Polsce, założył Stowarzyszenie Bieg Piastów, które do dziś jest organizatorem Biegu Piastów oraz zarządzającym trasami narciarstwa biegowego w Górach Izerskich z centrum logistycznym w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach.

Julian Gozdowski to człowiek-legenda, który słynie z ogromnej konsekwencji w działaniu i niezwykłej umiejętności budowy dobrych relacji z innymi ludźmi. Wielu narciarzy przyjeżdżało na biegówki do Jakuszyc, ale także po to, by spotkać się z Panem Julianem. Dla każdego zawsze znajdował czas. 

KONTAKT

Bieg Piastów

ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl

KRS 0000102760

map
design by : LEMONPIXEL.pl