Rekonesans ultra - relacja

To była bardzo udana niedziela w biegu! Dziś sprawdziliśmy prawie 27 kilometrów trasy Jakuszyckiego Ultramaratonu, który zostanie rozegrany w sobotę, 26 sierpnia, w ramach 11 Letniego Biegu Piastów. Nasz rekonesans jak zwykle był otwarty i bezpłatny dla wszystkich.

Gdy przybyliśmy przed 9 rano na miejsce zbiórki na Zakręcie Śmierci w Szklarskiej Porębie, czekali już na nas biegacze z okolic Głogowa, z Bolesławca, Piechowic, Jeleniej Góry i paru innych miejscowości. Po krotkiej odprawie i wspólnym zdjęciu ruszyliśmy. Podzieliliśmy się na parę grup - główną, 6-osobową, w której był m. in. wielokrotny zdobywca Wielkiego Jakuszyckiego Szlema Janusz Czaplicki, oraz wolniejszą, w której biegła legendarna maratonka, znakomita biegaczka na nartach Ewa Szmel. Towarzyszyła jej bolesławiecka ultraska Marlena Zazula.

Atmosfera była świetna, rozmowom o bieganiu nie było końca. Sprzyjało im rozsądne tempo, które podczas długiego biegu jest konieczne, by pokonać w dobrej formie cały dystans.

Przebiegliśmy przez Plątaninę, Zimową PKO Banku Polskiego, Wodę Mineralną, Bez Łaski, Rozdroże pod Cichą Równią... W węzłowych miejscach, w których osoby nie znające dobrze terenu mogły zabłądzić, szybsi czekali na wolniejszych. 

Dalsza nasza trasa prowadziła przez Jagnięcy Jar do Rozdroża pod Kopą, skąd zbiegliśmy na Rozdroże Izerskie. Potem ściana, czyli podejście na Rozdroże pod Zwaliskiem, gdzie na kilkanaście minut się rozpadało. Orzeźwiający deszcz towarzyszył nam na pięknym, grzbietowym szlaku na Wysoki Kamień. Tu zrobiliśmy trochę zdjęć, wypiliśmy regeneracyjną colę, po czym pokonaliśmy ostatnie trzy kilometry z hakiem na Zakręt Śmierci, gdzie czekały nasze samochody.

Było świetnie, dopisała pogoda, widoki i towarzystwo. Pokonaliśmy odcinki od 36 do 46 km oraz od 20 do 36 km trasy naszego ultra. Uczestnikom bardzo się podobały, Reszta trasy Jakuszyckiego Ultramaratonu pokrywa się niemal w całości z trasą Jakuszyckiego Półmaratonu. Na jej poznanie zapraszamy w sobotę, 10 czerwca. Zbiórka o godz. 10:00 na naszym parkingu w Jakuszycach. Udział w rekonesansie jest oczywiście otwarty i bezpłatny dla wszystkich. 

11 Letni Bieg Piastów odbędzie się 26 i 27 sierpnia 2023. Najniższa stawka wpisowego obowiązuje do końca maja. ZAPRASZAMY!
Zapisy na 11 Letni Bieg Piastów na ultra i połówkę

 

KONTAKT

Bieg Piastów

ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl

KRS 0000102760

map
design by : LEMONPIXEL.pl