Bieg Piastów wspiera akcję KGHM

Miło nam poinformować, że Rajd Rowerowy Rodzin Zastępczych zorganizowany został z naszą pomocą.
To kolejny przykład naszej owocnej współpracy z KGHM Polska Miedź. Miedziowy kombinat wspiera nas od wielu lat.
Sprawia nam dużą przyjemność, że możemy wspomagać jego działania wynikające ze społecznej misji biznesu.


Jak informuje KGHM, w ramach akcji: "Miedź Rodzinę - Kampania Społeczna", w ciągu kilku lat trwania akcji udało się znaleźć nowy dom dla 40 dzieci z regionu.
Akcja polega na tym, że KGHM przy wsparciu samorządów Zagłębia Miedziowego i organizacji pozarządowych poszukuje rodziców zastępczych dla potrzebujących dzieci z regionu. Kampania obejmuje również wydarzenia integracyjne, porady psychologiczne, akcje charytatywne czy szkolenia doskonalące kompetencje rodzicielskie. Dodatkowo Fundacja KGHM wspierała projekty szkoleń dla rodziców zastępczych oraz wyjazdów wakacyjnych dzieci z pieczy zastępczej.

– Wspieramy swoją obecnością i cieszymy się z każdej akcji promującej rodzicielstwo zastępcze, bo wiemy jak ważny jest to temat. Stale brakuje bowiem kandydatów na rodziców zastępczych. Ta rola to niezwykłe wyzwanie i odpowiedzialność. Zachęcamy zatem wszystkich do świadomych decyzji i wyboru takiej właśnie życiowej drogi – powiedziała Joanna Krell, mama zastępcza, pracownik Grupy Kapitałowej #KGHM oraz przedstawicielka pierwszego w Zagłębiu Miedziowym Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych "Mieć Rodzinę".

W tym roku miedziowa spółka przy wsparciu Stowarzyszenia Bieg Piastów zorganizowała m.in. ????‍♀️????‍♂️ Rajd Rowerowy Rodzin Zastępczych w Jakuszycach. Uczestnicy promowali ideę rodzicielstwa zastępczego, ale też wzięli udział w rowerowej wycieczce i posprzątali trasę rajdu. Nie zabrakło wspólnej zabawy i ogniska ???? na zakończenie wydarzenia.

Przypomnijny, że KGHM Polska Miedź jest Sponsorem Biegu Piastów, Letniego Biegu Piastów i Rowerowego Biegu Piastów. Dziękujemy!

Fot. KGHM Polska Miedź

KONTAKT

Bieg Piastów

ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl

KRS 0000102760

map
design by : LEMONPIXEL.pl