Warunki na trasach, 25 kwietnia 2021

Rano jeden stopień mrozu, w ciągu dnia ma być +3, pokaże się słońce, a w godzinach popołudniowych poprószy.

Najlepsze warunki na Samolocie, Cichej Równi, trasie Volvo oraz na trasach: Questa na kopalnię i Bez Łaski oraz Wodzie Mineralnej. Trzymają się też dobrze Dolny Dukt i Górny Dukt, poza fragmentami położonymi najniżej. Spacerówka na Orle przerwana w kilku miejscach z powodu braku śniegu.

Najlepiej bieganie zacząć od Dolnego Duktu i poprzez Rozdroże pod Cichą Równią przedostać się w stronę kopalni lub - przez Jelenią Łąkę - pobiec na Cichą Równię i Samolot. Najniżej położone miejsce trasy na Jeleniej Łące wczoraj już ginęło, ale dziś jeszcze powinno dać się po nim przejść na nartach.

Można też podejść z nartami z ręku z Jakuszyc od razu w stronę Samolotu. Po około 400 metrach dochodzi się do strefy obfitego śniegu, gdzie można założyć narty. Ruch jest mały, więc to teraz bezpieczny wybór, bo nie ma ryzyka kolizji ze zjeżdżającymi.

Wczoraj można też jeszcze było zrobić pętelkę: kopalnia - Skalna Brama - Dzielne Klapki - Czerwony Potok - Zimowa PKO Banku Polskiego - Woda Mineralna - Bez Łaski. Ale trzeba było uważać w kilku miejscach na Dzielnych Klapkach i w dolnej części Zimowej PKO Banku Polskiego, gdzie są silne przetarcia.

Polana Maliszewskiego i trasa Czarny Kamień w agonii, wczoraj rano jeszcze tam biegano, ale w godzinach popołudniowych przed kładką na wyjściu z Polany Maliszewskiego odsłoniła się trawa.

Zdjęcie wczorajsze.

ZAPRASZAMY NA BIEGÓWKI!

KONTAKT

Bieg Piastów

ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl

KRS 0000102760

map
design by : LEMONPIXEL.pl