BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Najkrótszą trasą do Chatki Górzystów

Plan wycieczki biegowej Stowarzyszenia Biegu Piastów w ramach akcji “3...5...7… Lato Start”

Sobota, 19 czerwca, godz. 10:00

“Najkrótszą trasą do Chatki Górzystów”


1. Udział bezpłatny. Dystans: około 17 km. Tempo dowolne dla osób znających trasę. Ci, którzy jej nie znają, powinni trzymać się prowadzącego, którym będzie Leszek Kosiorowski ze stowarzyszenia Bieg Piastów. Wskazane jest mieć ze sobą naładowane telefony komórkowe, by w razie zgubienia się mieć dostęp do mapy trasy, która przed wycieczką zostanie opublikowana (wraz z trackami) na stronie i facebooku Biegu Piastów. Telefon oczywiście może przydać się także do kontaktu z prowadzącym.

2. Zbiórka pod żółtym kontenerem na dużym parkingu z bramkami w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach. O 10:00 wspólne zdjęcie uczestników.

3. Trasa: Jakuszyce (duży parking) – Dolny Dukt Końskiej Jamy – Rozdroże pod Cichą Równią – niebieski szlak PTTK (w stronę Jagnięcego Jaru) – skręt w lewo z szutrowej drogi zgodnie z przebiegiem niebieskiego szlaku (odcinek po drewnianych kładkach) – skrzyżowanie bez nazwy (kiedyś była tu chatka pustelnika), skręt w prawo na drogę szutrową – na kolejnej krzyżówce skręt w lewo zgodnie z przebiegiem żółtego szlaku PTTK – Chatka Górzystów.

Przy Chatce Górzystów krótki (kilkuminutowy) odpoczynek, ale kto chce, może tu zostać na słynne naleśniki, co jednak będzie wiązać się prawdopodobnie ze staniem w kolejce. Osoby, które wybiorą ten wariant, wracają na własnę rękę – trasę znają, więc nie będzie problemu.

4. Trasa powrotna: Chatka Górzystów – Hala Izerska (zwana także Izerską Łąką) – Izera (jeśli będzie bardzo ciepło, krótka przerwa w biegu na moczenie nóg w rzece – to wzorowa regeneracja biegowa) - Orle – Samolot – Cicha Równia – Jakuszyce.

Orientacyjny czas trwania wycieczki – około dwóch i pół godziny.

ZAPRASZAMY!

KONTAKT

Bieg Piastów

ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl

KRS 0000102760

map
design by : LEMONPIXEL.pl