29 kilometrów razem, czyli Rekon ULTRA!

Dwadzieścia cztery osób pokonały w dobrej formie prawie 29 kilometrów trasy Jakuszyckiego Ultramaratonu, który odbędzie się 28 sierpnia w ramach 9 Letniego Biegu Piastów. Atmosfera jak zwykle była świetna, trasa piękna, a pogoda łaskawa – bez deszczu i upału, z dobrą widocznością.

Pierwszy raz w historii naszych rekonesansów opuściliśmy Jakuszyce – początek i koniec biegu był na Zakręcie Śmierci. Dzięki temu mogliśmy jednak pokazać całą trasę naszego ultra. Jej pierwszą część, pokrywającą się z trasą Jakuszyckiego Półmaratonu, przebiegliśmy wspólnie na rekonesansie w maju.

Na początku mieliśmy trochę obaw, czy zamknięcie dróg z powodu Szosowego Klasyka nie utrudni uczestnikom rekonesansu parkowania samochodów w pobliżu Zakrętu Śmierci i wyjazdu, ale na szczęście nie było żadnych problemów. Tuż po godz. 10 zrobiliśmy krótką odprawę i wspólne zdjęcie, a następnie ruszyliśmy! Bardzo silną grupę czołową prowadził Jarek Michalik z jakuszyckiej leśniczówki, a tyłów pilnował Leszek Kosiorowski. Na rowerze zdjęcia i filmy robił Michał Skowron – opublikowane zostały na naszym instagramie, na który zapraszamy. Galeria zdjęć autorstwa uczestników jest z kolei na profilu Biegu Piastów na facebooku.

Bardzo szybko podzieliliśmy się na trzy grupy. Środkowa źle skręciła już na drugiej krzyżówce, ale na szczęście grupa ostatnia szybko dała jej znać, jaka trasa jest właściwa. Ścigacze oddalili się z prędkością światła, a połączone grupy środkowa i ostatnia, wspierając się (czyli czekając na wolniejszych na skrzyżowaniach szlaków) dzielnie parły do przodu. Ściernisko, Wiciarka, Woda Mineralna, Bez Łaski, Rozdroże pod Cichą Równią, Jagnięcy Jar, Rozdroże pod Kopą, Rozdroże Izerskie, techniczne podejście do Rozdroża pod Zwaliskiem, Wysoki Kamień, Zakręt Śmierci. Konsekwentnie osiągaliśmy kolejne punkty trasy.

Jak zwykle wśród uczestników byli stali bywalcy naszych rekonów, jak i debiutanci. Teresa Filipowska z Żagania biegała pierwszy raz w życiu po izerskich trasach. Wróci na Jakuszycki Ultramaraton. Na rekonesans przyjechała razem z Darkiem i Agnieszką Miętkami, którzy uczestniczą we wszystkich naszych wydarzeniach.

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział. Szczególne podziękowanie dla Jarka i Izy Michalików za pomoc w organizacji rekonesansu.

Na wszystkie dystanse 9 Letniego Biegu Piastów są miejsca. Zapraszamy! Tu są wszystkie informacje organizacyjne i zapisy.

Autorami zdjęć są Dariusz Miętek, Ewa Farnholtz, Sławomir Maras, Jarosław Włodarczyk, Michał Skowron i Leszek Kosiorowski.

KONTAKT

Bieg Piastów

ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl

KRS 0000102760

map
design by : LEMONPIXEL.pl