46 Bieg Piastów – podsumowanie i podziękowanie


Ponad pięć i pół tysiąca uczestników 46 Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego! Wszystkim Wam jesteśmy ogromnie wdzięczni, że wystartowaliście, że nie straciliście radości z uprawiania narciarstwa biegowego, choć już od paru lat czasy, w których żyjemy, stają się coraz trudniejsze.

Dzięki temu, że można było rozegrać zawody w normalnej formule, czyli ze startami wspólnymi, w porównaniu z poprzednim rokiem frekwencja wzrosła o ponad dwa tysiące osób. Znowu mogliśmy się wszyscy spotkać, być razem, znacznie bardziej, niż rok temu.

Mamy nadzieję, że w 2023 roku frekwencja będzie jeszcze wyższa, tym bardziej, że ma być już gotowe Dolnośląskie Centrum Sportu “Polana Jakuszycka”, które da nam szansę na podniesienie poziomu organizacji naszego wydarzenia.

Teraz jednak wielu z nas i Was myślami jest gdzie indziej. 46 Bieg Piastów odbywał się w cieniu agresji Rosji na Ukrainę. Wobec tej tragedii nie można i nie wolno być obojętnym czy neutralnym. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy w czasie Biegu Piastów wzięli udział w Jakuszycach w zbiórce darów “Pomoc dla Ukrainy”.

Mamy nadzieję, że ta straszna wojna szybko się skończy, podobnie, jak pandemia. Naszym marzeniem jest świat zgodny z wartościami Biegu Piastów – przyjaźni, zdrowia i rywalizacji zgodnej z zasadami fair play. Świat, w którym ludzie różnią się, ale szanują. Świat, w którym różnice traktowane są jako atut wzbogacający urodę świata, a nie jako powód do prób brutalnego zdominowania jednych przez drugich.

W taki świat wierzymy i taki staramy się budować podczas Biegu Piastów. Razem z Wami. Dzięki Wam – społeczności Biegu Piastów.

Ta społeczność to nie tylko zawodnicy i organizatorzy. To także Wolontariusze, nasi współpracownicy, kibice, społeczność lokalna, partnerzy, patroni, sponsorzy. Wszyscy w tej społeczności są bardzo ważni.

Wszystkim Wam DZIĘKUJEMY!

Stowarzyszenie Bieg Piastów

 

KONTAKT

Bieg Piastów

ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl

KRS 0000102760

map
design by : LEMONPIXEL.pl