BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Szybka wycieczka do Chatki Górzystów

Chłod, deszcz, wiatr, chmury nie odstraszyły piętnaściorga twardzielek i twardzieli od udziału w naszej wycieczce biegowej z Jakuszyc do Chatki Górzystów. W bieganiu takie warunki nie przeszkadzają, a nawet pomagają. Dziś to się potwierdziło. Pod względem tempa była to jedna z naszych najszybszych wycieczek, odkąd je organizujemy, czyli od 9 lat.

Przyjechali biegacze ze Szklarskiej Poręby, Jeleniej Góry, Kowar, Miłkowa, Głogowa i Gryfina koło Szczecina. Nie zabrakło Doroty Dziadkowiec-Michoń - wielokrotnej zwyciężczyni narciarskiego Biegu Piastów i mistrzyni Polski na biegówkach. Dorota ostatnio nie trenowała, ale poradziła sobie z niemal 19-kilometrowym dystansem doskonale i zapowiedziała powrót do regularnych treningów. Na trasie towarzyszył jej 105-krotny maratończyk Wiesław Dul.

Wyruszyliśmy z naszego parkingu w Jakuszycach, pomknęliśmy Dolnym Duktem do Rozdroża pod Cichą Równią. Potem pobiegliśmy przez Jagnięcy Jar do żółtego szlaku PTTK, którym zbiegliśmy szybko do Chatki Górzystów. Tu zwykle są w weekendy tłumy, ale dziś pogoda zniechęciła turystów, więc było tylko kilka osób i żadnych kolejek do bufetu. Przy herbacie pogadaliśmy, jeden z uczestników poznał niebiański smak słynnych naleśników.

Ruszyliśmy mocnym tempem w drogę powrotną przez Łąkę Izerską, wzdłuż Izery, dalej przez Orle trasą zwaną Spacerową. Koniec wycieczki był w Dolnośląskim Centrum Sportu Polana Jakuszycka. Tu się pożegnaliśmy - jedni pojechali do domu, inni poszli do bistro na obiad i ciasto, ktoś poszedł popływać na basenie i do sauny.

Było świetnie! Góry Izerskie w deszczu, w soczystej zieleni, z pustymi szlakami, są wspaniałe!

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za przyjazd, świetnie spędzony razem czas, mocny bieg (średnia czołówki wycieczki 5:15 min. na kilometr, więc naprawdę nieźle) i znakomitą atmosferę.

Zapraszamy wszystkim na 11 Letni Bieg Piastów, który już za trzy tygodnie! Jesienią, w barwach złotej, izerskiej jesieni, zorganizujemy jeszcze jedną wycieczkę biegową, ostatnią w tym roku. Najprawdopodobniej w drugiej połowie października. Szczegóły ogłosimy.

KONTAKT

Bieg Piastów

ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl

KRS 0000102760

map
design by : LEMONPIXEL.pl