Bieg Piastów Jakuszyce - jeden z największych biegów narciarskich świata

10 Rowerowy Bieg Piastów – dzień drugi

Bardzo efektowny wyścig Short Track okazał się znakomitym początkiem drugiego dnia 10 PKO Rowerowego Biegu Piastów. Najszybsi okazali się ponownie Maciej Kojro i Dominika Niemiec, którzy wczoraj wygrali na dystansie GIGA.

Uczestnicy Short Tracka pokonali 1800-metrową trasę przy Polanie Jakuszyckiej z podjazdami, zjazdami i przeszkodami, które przygotowaliśmy specjalnie na tę okazję. Panie pokonały tę trasę trzy, a panowie cztery razy.

Dominika Niemiec stanęła potem na starcie wyścigu GRAVEL na 42 km i zajęła drugie miejsce, przegrywając z czołową zawodniczką kraju, reprezentantką Polski Natalią Grzegorzewską. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Przemysław Gierczak, który o 33 sekundy wyprzedził Filipa Różyckiego.

Bardzo emocjonujący był wyścig MINI na 20 km. Zwycięzcami okazali się Sergiusz Wieczorkiewicz i Kamila Różycka. Oboje to jeleniogórzanie, Kamila należy do najlepszych rowerzystek w naszych stronach, a Sergiusz jest świetny także na nartach biegowych.

Niedzielę na Polanie Jakuszyckiej uaktrakcyjniły pokazy efektownych skoków rowerowych, stoiska naszych partnerów i sponsora tytularnego PKO Banku Polskiego, jak również piękna, słoneczna aura.