Świetny rekonesans trasy Jakuszyckiej 12

28 osób z różnych stron Polski przybyło dziś do Szklarskiej Poręby-Jakuszyc na rekonesans trasy Jakuszyckiej 12 - jednego z biegów w programie 12 KGHM Letniego Biegu Piastów. Było wspaniale! Dopisała nie tylko frekwencja, ale także pogoda (kilkanaście stopni ciepła, czyli w sam raz na bieganie). Trasa wymagająca, w pięknych okolicznościach przygody, przypadła wszystkim do gustu.

Początek i koniec rekonesansu był na stadonie DCS Polana Jakuszycka - tak, jak to będzie podczas zawodów. Tempo było całkiem niezłe, ale zróżnicowane: każdy biegł tak szybko (lub wolno), jak chciał. By jednak nikt nie czuł się zagubiony bądź opuszczony, w węzłowych miejscach trasy szybsi czekali na wolniejszych. Najpierw na Orlu, gdzie z Jakuszyc dotarliśmy asfaltową, cudownie zatopioną w zieleni trasą Spacerową, potem przy granicznym moście z Czechami na rzece Izerze, i powtórnie na Orlu.

Przyjechali biegacze o różnych doświadczeniu, z różnych stron. Dwie panie specjalnie na rekonesans przyjechały z Gorzowa Wielkopolskiego, inne dwie spod Trzebnicy, silna ekipa reprezentowała Bolesławiec.  Wśród uczestników nie zabrakło osób, które pierwszy raz w życiu przyjechały do Jakuszyc. Byli też biegacze, którzy znają w Górach Izerskich każdy kamień, jak 105-krotny maratończyk Wiesław Dul z Jeleniej Góry. Kowary reprezentował trzykrotny zdobywca Wielkiego Jakuszyckiego Szlema Michał Plucha, a ziemię legnicką Staszek Jaworski. Pobiegli z nami świetni biegacze z naszego regionu, którzy wracają do wysokiej formy po kontuzjach: Zbyszek Markowski i Sławek Maras. Był też Michał Kaczałko, który w tym roku pierwszy raz pobiegnie w zawodach, które organizujemy.

To oczywiście tylko niektórzy z bardzo szerokiego grona, które dziś zjawiło się na naszym rekonesansie. Dziękujemy bardzo wszystkim! Cieszyły nas Wasze pytania o termin kolejnego rekonesansu: trasy Jakuszyckiego Półmaratonu. Podamy go w ciągu kilku dni.

Zorganizujemy też rekonesans trasy części trasy Jakuszyckiego Ultramaratonu. Ponieważ trasa naszej połówki pokrywa się z częścią trasy ultra, jeśli ktoś weźmie udział w obu rekonach (półmaratonu i ultra), pozna cała trasę ultra.

Przypominamy, że 12 KGHM Letni Bieg Piastów odbędzie się 24 i 25 sierpnia 2024 roku. Zapisy są otwarte!

Zapraszamy do udziału!

zapisy na dwunastkę i nordic walking

Zapisy na ultra i połówkę - kliknij

KONTAKT

Bieg Piastów

ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl

KRS 0000102760

map
design by : LEMONPIXEL.pl