BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Team PKO Banku Polskiego na podium 7. Rowerowego Biegu Piastów

W sobotę, 25 września, na trasach w Górach Izerskich odbył się 7. Rowerowy Bieg Piastów. Pogoda była najlepsza od lat, a rowerową przygodę przeżyło ponad 870 osób, które dotarły do mety na trzech dystansach. Znakomity wynik uzyskał Team PKO Banku Polskiego, który w klasyfikacji drużyn biznesowych zajął trzecie miejsce.

Zawody odbyły się na ciekawych trasach w Górach Izerskich, które mają urozmaiconą nawierzchnię – to dukty leśne, odcinki kamieniste, trawiaste oraz asfaltowe pomiędzy Jakuszycami, stacją turystyczną Orle, Białą Doliną, Wysokim Kamieniem a Świeradowem-Zdrój. Trasy Rowerowego Biegu Piastów częściowo pokrywają się z trasami na narty biegowe.
W ostatnich latach podczas Rowerowego Biegu Piastów było bardzo zimno, a rywalizacji towarzyszyły opady deszczu. Tym razem aura była dla kolarzy bardziej łaskawa.

W 7. Rowerowym Biegu Piastów wzięła udział liczna reprezentacja sekcji kolarskiej PKO Banku Polskiego, czyli Bankowy Team Rowerowy.

Weekend mogę określić jednym słowem: fantastyczny! Pod każdym względem. Pierwszy raz na starcie Rowerowego Biegu Piastów nie padało. Pogoda była bardzo dobra, było ciepło, a na końcu wyszło nawet słońce. Organizacja była perfekcyjna, organizatorzy spisali się na medal – ocenia Edyta Tararuj.

Zwycięzcy 7. Rowerowego Biegu Piastów

Miłośnicy kolarstwa startowali na trzech dystansach. Najdłuższy to GIGA, mający 60 km i sumę przewyższeń 948 m. Tę konkurencję wygrał Sebastian Wolny z Jeleniej Góry, który uzyskał czas 2:22:57. Warto wspomnieć, że przed rokiem zwyciężył on w wyścigu na krótszym dystansie MEGA o długości 41 km.
W rywalizacji kobiet na dystansie GIGA najlepsza w tym roku okazała się Dominika Niemiec z czasem 2:43:04. Wyścig GIGA ukończyło 257 osób, w tym 33 kobiety.
Zawody na dystansie MEGA o długości 41 km i sumie przewyższeń 870 m ukończyły 373 osoby, a w tym 47 zawodniczek. Tu najlepszy był Maciej Skowron z czasem 1:33:31. Wśród kobiet najszybciej trasę pokonała Alicja Marciniec, która z czasem 1:40:51 uzyskała dużą przewagę nad rywalkami. Przed rokiem triumfowała ona na dystansie GIGA.

Najkrótszą trasą sobotnich zmagań był dystans MINI liczący 18 km, o sumie przewyższeń 283 m. Wygrał go Michał Decewicz, którego czas wyniósł 37:06. Wśród kobiet najszybsza była Adrianna Janiszewska, która dojechała do mety z czasem 43:13. Wyścig MINI ukończyło 241 osób, a w tym 79 pań.

Team PKO Banku Polskiego z miejscem na podium

W klasyfikacji drużyn biznesowych Team PKO Banku Polskiego zajął trzecie miejsce, startując na dystansie GIGA w składzie: Krzysztof Kisiel, Bartosz Wacławski, Bartosz Grabowicz, Maciej Mikołajun, Grzegorz Wróbel, Tomasz Frąckowiak, Michał Smagalski, Ewa Kotlińska-Łojek, Edyta Tararuj i Robert Rok.
Na wysoką pozycję PKO Banku Polskiego w klasyfikacji drużynowej wpłynęły znakomite czasy Krzysztofa Kisiela (2:49:26) oraz Bartosza Wacławskiego (2:52:41).
– Występ naszych zawodników należy uznać za wspaniały. Wraz z Ewą Kotlińską-Łojek w biznesowej rywalizacji kobiet również zajęłyśmy miejsca na podium - indywidualnie. Ewa była druga, a ja trzecia – zaznaczyła Edyta Tararuj.
Klasyfikacja drużyn firmowych była w tym roku nowością.

Wyścig dla dzieci i inne atrakcje

Zawodom dla dorosłych towarzyszyły konkurencje dla dzieci, czyli wyścig o nazwie „Rowerowa Przygoda”. Trasa przebiegała na odcinku 300 m (dla najmłodszych na rowerkach biegowych i innych małych jednośladach) oraz około 1 km (dla dzieci samodzielnie pokonujących trasę).