Wyróżnienie dla Juliana Gozdowskiego

Honorowy prezes Biegu Piastów Julian Gozdowski został uhonorowany dyplomem honorowym "Zasłużony dla Sobieszowa". Wyróżniono go w uznaniu zasług i działań społeczno - sportowych na rzecz Jeleniej Góry - Sobieszowa oraz propagowania sportów zimowych wśród jego mieszkańców.

- Dyplom honorowy "Zasłużony dla Sobieszowa" trafia do osób, które zdaniem członków Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa wpływają na życie codzienne mieszkańców. W ciągu roku zbieramy kandydatury z uzasadnieniem. Członkowie stowarzyszenia nominują osoby, które za dany rok mogą otrzymać dyplom. Nie musi to być mieszkaniec Sobieszowa, może być z Jeleniej Góry lub nawet spoza, jeśli w swoim życiorysie ma działania na rzecz Sobieszowa - tłumaczył Janusz Wojtas, prezes Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa.

- Jestem zaskoczony i bardzo wzruszony, że zostałem nagrodzony. Do Sobieszowa wraz z rodzicami przyjechałem w maju 1945 roku. Jeszcze wtedy Sobieszów nosił nazwę Chojniasty, a stacja kolejowa nazywała się Jerzmianice. Mówi się, że byłem pierwszym zapisanym uczniem tutejszej szkoły podstawowej, ale prawda jest taka, że pierwszy był Czechowski, a ja trzeci. Jestem bardzo wzruszony. Dziękuję kapitule i panu Prezesowi Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa za pamięć i to wyróżnienie - powiedział Julian Gozdowski.

Źródło: portalik24.pl. Zdjęcia: Zbigniew Nowak (dziękujemy za zgodę na wykorzystanie fotografii).

KONTAKT

Bieg Piastów

ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl

KRS 0000102760

map
design by : LEMONPIXEL.pl