Wordloppet

Bieg Piastów

Bieg Piastów w Worldloppet20 biegów, 4 kontynenty, 110 tysięcy zawodników, 18 tysięcy paszportów Worldloppet - jedna PASJA! Oto Worldloppet International Ski Federation - Wordloppet Międzynarodowa Federacja Narciarska, do której od 2008 roku należy Bieg Piastów.


Worldloppet powstało w 1978 roku w Szwecji. Zrzesza biegi narciarskie z Europy, Azji, Ameryki Północnej i Południowej oraz Australii.
Główne cele Wordloppet to globalna promocja maratonów narciarskich, co odbywa się się dbałość o wysoki poziom organizacyjny, dostępność dla wszystkich, udział zawodników ze światowej elity oraz regularność i kontynuację - każdy bieg musi mieć swoją tradycję i stały termin.

16 biegów ma status członków pełnoprawnych Worldloppet, a cztery stowarzyszonych. Bieg Piastów należy do pierwszej grupy, czyli spełnia wszystkie warunki przyjęcia. Starania o trwały przez wiele lat.

Uczestnicy biegów Worldloppet mogą kupować paszporty i zbierać w nich stemple potwierdzające dotarcie do mety. Gdy ukończą dziesięć różnych biegów, w tym co najmniej jeden na innym kontynencie, przysługuje im prawo do tytułu Master Wordloppet oraz pamiątkowego medalu i dyplomu.

Można zostać Masterem Złotym i Masterem Srebrnym. Pierwszy tytuł zdobywa się po ukończeniu dziesięciu biegów długich, a drugi - krótkich. Można mieć dwa paszporty i starać się o dwa takie tytuły jednocześnie.

Przydatne linki:

STRONA WORLDLOPPET

Relacje ze startów w Wordloppet:

Adam Andrzej Fijałkowski w Worldloppet
Michoniowie byli pierwsi
 

KONTAKT

Bieg Piastów

ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl

KRS 0000102760

map
design by : LEMONPIXEL.pl