BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Zapraszamy na rekonesans trasy półmaratonu!

Poznaj trasę Jakuszyckiego Półmaratonu, który odbędzie się 28 sierpnia 2021 w ramach 9 Letniego Biegu Piastów. To wydarzenie treningowo-towarzyskie, bez spiny, każdy leci, jak chce. Zwykle na naszych rekonesansach formują się szybsze i wolniejsze grupki, uczestnicy ze sobą rozmawiają, poznają się. Przy okazji odkrywają bądź przypominają sobie trasę, dzięki czemu, gdy nadchodzi START, nic ich nie zaskoczy. Rekonesanse są bezpłatne, a udział w nich nie wymaga nadsyłania zgłoszeń.

Trasa Jakuszyckiego Półmaratonu prowadzi z Jakuszyc do Rozdroża pod Działem Izerskim, skąd skręca w lewo przepięknym odcinkiem wokół Koziego Grzbietu. Dobiega się na Orle, skąd wbiega się na Granicznik. Zbieg z Granicznika to najbardziej techniczny odcinek na całej trasie - pełen kamieni i korzeni. Nagrodą jest widok cudownej, granicznej z Czechami rzeki Izery, wzdłuż której biegnie się paręset metrów, okrążając Granicznik.

Wrócimy na Orle, z którego pobiegniemy na długi podbieg Szklarską Drogą (zimą zwaną Elektrownią Turów). Przez Jelenią Łąkę dotrzemy do Rozdroża pod Cichą Równią, skąd Dolnym Duktem zbiegniemy do mety w Jakuszycach.

Zapisy na 9 Letni Bieg Piastów rozpoczną się  1 czerwca.

ZAPRASZAMY!

KONTAKT

Bieg Piastów

ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl

KRS 0000102760

map
design by : LEMONPIXEL.pl