BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Świetny rekonesans trasy półmaratonu

Tylko trzy stopne ciepła nie zniechęciły 35 biegaczy z różnych stron Dolnego Śląska i województwa lubuskiego do udziału w dzisiejszym rekonesansie trasy Jakuszyckiego Półmaratonu, który odbędzie się 28 sierpnia w ramach 9 Letniego Biegu Piastów. Jak było? Świetnie!

Choć na początku błotniście – na trasie w lesie, okrążającej budowę nowego ośrodka. To było jednak tylko kilkaset metrów. Potem biegło się wygodnie asfaltową spacerówką do Rozdroża pod Działem Izerskim, gdzie skręciliśmy na odcinek wokół Koziego Grzbietu. Tu zaczęliśmy się dzielić na mniejsze grupy, w zależności od tempa. Do przodu uciekł jeden piekielnie mocny ścigacz, nieco dalej biegła kilkuosobowa grupa prowadzona bardzo równym tempem (po około 5:30) przez Michała Zagrobelnego z Kowar. Choć mieszka blisko, był w Jakuszycach pierwszy raz. Zachwycił się i zapowiedział udział w 9 Letnim Biegu Piastów.

- Atmosfera jest świetna. Wspieramy się! - mówiła po 13 kilometrach, na Orlu, mistrzyni świata mastersów w biathlonie i trenerka tej dyscypliny Joanna Badacz. W biegu towarzyszyła jej inna znakomita trenerka biathlonu Ewelina Jedziniak.

Zanim dotarliśmy na Orle, okrążyliśmy Granicznik – górę nad graniczną rzeką Izerą. Bieg nad jej brzegiem był bardzo przyjemny, a kładka nad rzeką trzyma się wzorowo. Nie przekraczaliśmy jej oczywiście, gdyż trasa Letniego Biegu Piastów prowadzi w całości po polskiej stronie.

Za stacją Orle czekał nas długi podbieg Szklarską Drogą, zimą znany jako trasa Elektrowni Turów. Mając już kilkanaście kilometrów w nogach, trzeba było się tutaj wysilić, by utrzymać tempo. Dalej za to był już tylko asfaltowy prawie w całości Dolny Dukt, prowadzący do Jakuszyc w dół, więc szybki.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za znakomity bieg, sympatyczną, życzliwą atmosferę, wszystkie rozmowy, jak i zdjęcia z trasy.

Serdecznie zapraszamy na rekonesans trasy Jakuszyckiej 12 – już w najbliższą sobotę (5 czerwca) o godz. 10:00. Zbiórka pod żółtym kontenerem na największym parkingu z bramkami. Oczywiście zachęcamy do zapisów na 9 Letni Bieg Piastów, które rozpoczną się już 1 czerwca. Na naszej stronie są już najważniejsze informacje organizacyjne – mapka trasy, regulamin z wysokościami opłat oraz innymi szczegółami.


Autorzy zdjęć: Sławomir Maras, Michał Plucha, Ewa Farnholtz, Paweł Farnholtz, Paweł Słodowski, Leszek Kosiorowski.

KONTAKT

Bieg Piastów

ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl

KRS 0000102760

map
design by : LEMONPIXEL.pl