Zbieramy dla Maksa z PKO Bankiem Polskim

Przed nami 9. edycja Letniego Biegu Piastów rozgrywającego się w pięknej scenerii Gór Izerskich. Na wszystkich czeka wielka przygoda i okazja do pomocy potrzebującym. Uczestnicy biegu mogą pomóc choremu Maksowi, biorąc udział w akcji charytatywnej „biegnę dla…”. Do udziału w akcji i zawodach zaprasza PKO Bank Polski – Sponsor Generalny wydarzenia.

– Letni Bieg Piastów to niezwykłe wydarzenie sportowe i doskonała zabawa dla wszystkich. Można wystartować bez względu na poziom zaawansowania, wystarczy wybrać odpowiedni dla siebie dystans biegu lub marsz nordic walking. Co ważne, uczestnicy biegu mogą wziąć udział w akcji charytatywnej „biegnę dla Maksa” i pomóc choremu chłopcu – mówi Beata Zagórska, dyrektor ds. sprzedaży w Regionalnym Oddziale Detalicznym PKO Banku Polskiego we Wrocławiu.

PKO Bank Polski jest już po raz ósmy jest partnerem Letniego Biegu Piastów. Wydarzenie jest sporą atrakcją nie tylko dla miłośników biegów górskich. Jego atutami są m.in. różnorodność dystansów od 12 km. po ultramaraton i klasyfikacja nordic walking, urozmaicona nawierzchnia oraz program rekreacyjny dla dzieci.
Uczestnicy zawodów rozgrywanych w ramach 9. Letniego Biegu Piastów mogą też wziąć udział w organizowanej przez Fundację PKO Banku Polskiego akcji charytatywnej „biegnę dla…” i pomóc 11-letniemu Maksowi. Kiedy Maks miał 4 lata wykryto u niego nowotwór tkanek miękkich. Guzy nie zareagowały na chemioterapie i dla ratowania życia chłopca konieczna była amputacja nóżki. Obecnie Maks nosi protezę, a do lepszego funkcjonowania potrzebuje specjalnego rowerka, na który zbierane są środki. Maksymilian jest podopiecznym Fundacji na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową.

Aby pomóc chłopcu, wystarczy do koszulki startowej przypiąć kartkę z napisem „biegnę dla Maksa” i dotrzeć z nią do mety. Kartki-identyfikatory akcji można odbierać w biurze zawodów w czasie jego pracy.

Akcje „biegnę dla…” wpisują się w ideę programu „PKO Biegajmy razem”. Od 2013 roku było ich już ponad 460, a Fundacja PKO Banku Polskiego wsparła ponad 520 beneficjentów łączną kwotą prawie 6,2 mln zł. Więcej o programie można przeczytać na stronach:

bankomania
biegajmy razem
instagram
twitter

KONTAKT

Bieg Piastów

ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl

KRS 0000102760

map
design by : LEMONPIXEL.pl