BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Odszedł na zawsze Janusz Rodziewcz

Odszedł na zawsze Janusz Rodziewicz - wieloletni spiker Biegu Piastów.

Jego niezwykły głos będzie zawsze kojarzył się z Biegiem Piastów na Polanie Jakuszyckiej, ale nie tylko. Janusz Rodziewicz był spikerem także na wielu innych zawodach sportowych, przede wszystkim na meczach ligowych drużyn koszykówki, piłki nożnej i piłki ręcznej w Jeleniej Górze. Zawodnicy, kibice, działacze sportowi zawsze mogli na Niego liczyć, nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Jego rola wykraczała wtedy daleko poza spikerkę.

Janusz Rodziewicz był także nauczycielem, sedzią narciarskim i dziennikarzem. Jego wspaniały głos oraz zdecydowane poglądy poznawali przez dziesięciolecia słuchacze Radia Wrocław. Był reporterem tej rozgłośni, a w ostatnich latach felietonistą. Jako nauczyciel zajęć technicznych dał się z kolei poznać uczniom Szkoły Podstawowej nr 15 w Jeleniej Górze-Sobieszowie.

Przeżył 78 lat. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek 13 października 2022 o godzinie 12:00 na cmentarzu w Szklarskiej Porębie przy ulicy Wyszyńskiego.

Wkrótce opublikujemy artykuł na temat Janusza Rodziewicza - wspomnienie Go przez zawodników, współpracowników i przyjaciół.

Na zdjęciach Janusz Rodziewicz na Biegu Piastów w towarzystwie honorowego prezesa Biegu Piastów Juliana Gozdowskiego oraz dyrektorów Kai Sznajdrowicz-Kręcichwost i Dariusza Serafina oraz innych współpracowników.

KONTAKT

Bieg Piastów

ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl

KRS 0000102760

map
design by : LEMONPIXEL.pl