BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Enervit Classic 10 km

dni

Godz.

Minut

Sekund

O Nas

Bliżej siebie

Bieg Piastów jest organizowany przez setki osób, w tym bardzo licznych wolontariuszy, których wysiłek jest planowany i koordynowany przez grono osób odpowiedzialnych za poszczególne działania.
 

Maciej Pawłowski, prezes


Z Biegiem Piastów związany od prawie 30 lat, w Zarządzie Stowarzyszenia Bieg Piastów od 2011. W młodości w akademickiej kadrze Polski w narciarstwie alpejskim. Doktor inżynier Politechniki Wrocławskiej, dziekan jej Wydziału Techniczno-Informatycznego i dyrektor Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego w Jeleniej Górze. Placówką tą kieruje od 1990 roku, doprowadzając do osiągnięcia znacznie większej rangi. Miłośnik regionu jeleniogórskiego, miał spory udział w doprowadzeniu do budowy Term Cieplickich, efektownym odnowieniu Pałacu Schaffgotschów w Cieplicach oraz nawiązaniu przez Jelenią Górę współpracy z amerykańskim Tyler i duńskim Randers.

Dorota Dziadkowiec-Michoń, wiceprezes


Wybitna biegaczka narciarska, mistrzyni Światowej Ligi Narciarskich Biegów Długich Worldloppet w 1990, 1991 i 1992 roku, trzecia w 1998. Piąta w końcowej klasyfikacji FIS Marathon Cup w sezonie 2002/2003. Siedmiokrotna mistrzyni i dziesięciokrotna wicemistrzyni Polski. Zwyciężczyni wielu długich biegów, m.in. Biegu Piastów, Konig Ludwig Lauf, czeskiej Jizerskiej Padesatki na dystansie 30 km techniką dowolną. Czwarta we włoskiej Marcialondze, szósta w Biegu Wazów. Nauczycielka wychowania fizycznego, trenerka, sędzia i delegat techniczny na krajowych zawodach. Podczas Biegu Piastów odpowiada za sprawy sportowe.

Kaja Sznajdrowicz, dyrektor zarządzającY
sznajdrowicz@bieg-piastow.pl

Do Biegu Piastów dołączyła 10 lat temu jako wolontariuszka. Była asystentką prezesa Juliana Gozdowskiego, kierownikiem do spraw logistyki, wicekomandorem. Od 1 czerwca 2016 dyrektor zarządzający Biegu Piastów. Pracowała przy organizacji Pucharu Świata w Szklarskiej Porębie w 2012 i 2014. Absolwentka turystyki i rekreacji na wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego. W wolnym czasie oddaje się pasjom: jeździ na snowboardzie i motocyklach. Uwielbia podróże i poznawać świat. Jej największą przygodą była podróż autostopem do Pekinu.

Joanna Jędrzejowska, kierowniczka biura i administracji
biuro@bieg-piastow.pl


Do zespołu Biegu Piastów dołączyła w 2009. Prowadzi nasze biuro. Realizuje projekty współpracy polsko-czeskiej (dzięki temu m.in. kupiliśmy nowy ratrak), pilnuje terminów, spraw pracowniczych, regulaminów, umów, zamówień, rozliczeń, odpowiada na liczne pytania telefonicznie, osobiście oraz e-mailowo. Brała udział w organizacji Pucharu Świata w 2012 i 2014 roku w Jakuszycach. Kocha prędkość, od lat trenuje karate.

Joanna Grzeszczak, specjalistka ds. infrastruktury i logistyki
grzeszczak@bieg-piastow.pl


Biathlonistka, instruktorka snowboardu, wulkan energii i pomysłów. Odpowiada za techniczne przygotowanie naszych biegów. Absolwentka Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie, startowała w wielu zawodach, doskonale rozumie środowisko sportowe. Uwielbia ekstremalne wyzwania: biegówki w śnieżycy, 137-kilometrowe Przejście Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej (ukończone!), czy półmaraton górski po zaledwie kilku treningach biegowych. Najczęściej spotkasz ją przemierzającą po zmroku jakuszyckie trasy biegowe. Jej cel na najbliższe lata: tytuł Worldloppet Master.

Agnieszka Sus, specjalista ds. marketingu i promocji,
marketing@bieg-piastow.pl


Od ponad piętnastu lat lat pracuje z sukcesami jako specjalista do spraw public relations i marketingu. Znana z niebanalnej kreatywności, pracowitości i profesjonalizmu, zabarwionego szczyptą fantazji i szaleństwa. Jeśli trzeba, pomaluje Warszawę, usypie plażę w środku miasta, zorganizuje wystawę, przekopie firmowe archiwa, zaplanuje nową identyfikację wizualną.  Prywatnie mama Mili, fanka Dolnego Śląska, Jakuszyc, rowerów oraz oczywiście biegówek!

Marek Operacz, kierownik tras


Od siedemnastu lat związany ze Stowarzyszeniem Bieg Piastów. Zajmuje się przygotowywaniem tras dla biegaczy przez cały sezon, ale najwięcej pracy ma oczywiście przed Biegiem Piastów. Wykonywał trasy również podczas dwóch Pucharów Świata w Jakuszycach (w 2012 i 2014). Zanim trafił do Biegu Piastów, trenował biathlon. Pasjonuje się samochodami i rajdami samochodowymi. Zdarzyło mu się nawet w nich uczestniczyć.

Przemysław Grzeszczak, specjalista do spraw przygotowania tras


Wiecznie uśmiechnięty jeleniogórzanin, miłośnik Jakuszyc i Gór Izerskich, rocznik 1988. Sportowiec od dziecka, przez sześć lat trenował biathlon. Studiował turystykę i rekreację na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. W zespole Biegu Piastów od 2008 roku. Zimą przygotowuje trasy ratrakiem, latem dba, by uczestnicy zawodów biegowych i rowerowych nie zgubili się i bezpiecznie trafili do mety - zabezpiecza trasy i oznakowuje. Przygotowywał trasy na Puchar Świata w Jakuszycach w 2012 i 2014. Lubi motocykle, podróże i wszelką aktywność na świeżym powietrzu.

Michał Kryla, kierownik biura numerów


Od około dziesięciu lat odpowiedzialny za organizację biura wydawania numerów startowych. Absolwent turystyki i rekreacji we wrocławskiej Wyższej Szkole Bankowej oraz studiów podyplomowych z zakresu organizacji eventów, kongresów i konferencji na tej samej uczelni. Pracownik Wydziału Kultury i Turystyki Urzędu Miejskiego w Jeleniej Górze, w którym odpowiada za współpracę międzynarodową. Zdobywca Korony Półmaratonów Polskich w 2017 roku.

Leszek Kosiorowski, rzecznik,
media@bieg-piastow.pl


Pisze teksty na stronę internetową i do naszych wydawnictw, prowadzi profile Biegu Piastów w mediach społecznościowych, współpracuje z dziennikarzami, robi zdjęcia. Pracował jako reporter i redaktor w prasie i portalach internetowych. Był koordynatorem krajowym firmy badań marketingowych na rynku farmaceutycznym, zajmował się public relations Pucharu Świata w Jakuszycach w 2014. Kocha podróże i maratony: uliczne, górskie i narciarskie. Współpracuje z Teatrem Naszym w Michałowicach, współorganizuje obozy biegowe, opisuje w mediach najpiękniejsze trasy biegowe regionu. Absolwent nauk politycznych na Uniwersytecie Wrocławskim.

Barbara Roman, księgowa


Rozliczeniami Biegu Piastów zajmuje się od jego pierwszej edycji w 1976 roku (z paroma kilkuletnimi przerwami). Współzałożycielka – wraz z Julianem Gozdowskim – Stowarzyszenia Bieg Piastów w 1991 roku. Przez wiele lat pracowała w administracji lokalnej w Jeleniej Górze, gdzie zajmowała się księgowością wydatków i dochodów sportu i rekreacji. Była księgową licznych dużych zawodów, m.in. dwóch sześciodniówek motocyklowych Enduro. Jest członkiem zarządu Biegu Piastów.

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl

map
design by : LEMONPIXEL.pl