Piękny bieg dla Nikoli

Prawie pięć tysięcy złotych i 200 czeskich koron – oto dochód z sobotniego Charytatywnego Narciarskiego Biegu dla Nikoli. Atmosfera była wspaniała, pogoda również, a prawie 60 zawodników kończyło udział z uśmiechami i pamiątkowymi medalami. Tym razem zbieraliśmy fundusze na leczenie i rehabilitację niepełnosprawnej Nikoli Zdrodowskiej z Piechowic.

Pobiegło wielu przyjaciół Biegu Piastów: żołnierze z WKU w Bolesławcu, narciarski obieżyświat Adam Fijałkowski, pierwszy Polak, który ukończył wszystkie biegi Worldloppet Andrzej Guziński, były prezes Biegu Piastów Zygmunt Bobowski, dyrektor Centrum Kultury w Polkowicach Bogusław Godlewski, czy też należąca do najczęściej biegających osób po naszych trasach Urszula Sokołowska. Ula przywiozła upieczone przez siebie pyszne ciasto, które podarowała na słodką akcję – sprzedaż ciast, z którego dochód także został przeznaczony na leczenie Nikoli Zdrodowskiej. Wiele ciast upiekła także mama dziewczynki. Cieszyły się ogromnym powodzeniem, a ci, którzy ich spróbowali, mówili, że są przepyszne.

Trasa wiodła Górnym Duktem i Dolnym Duktem, liczyła pięć i pół kilometra. Start był o godzinie 11, temperatura wynosiła 8 stopni na plusie, więc warunki były dość wolne, wymagające wysiłku. Ale wszyscy dzielnie dali radę. Na mecie czekali na nich z medalami nasi świetni wolontariusze Gosia i Bartek Marciniakowie z Karpacza, spiker Piotr Słowiński (dziennikarz Radia Wrocław), jak również fotoreporter Marcin Kaźmieruk.

To był bieg bez rywalizacji, czyli bez pomiaru czasu, choć po wyznaczonej trasie. Oczywiście każdy mógł sobie pobiec tyle, ile chciał. Wałbrzyski listonosz Paweł Kubiszyn dołożył sobie kilometrów, ale dotarł na metę, bo zależało mu na otrzymaniu pięknego medalu, jak również, by zdążyć na pociąg do domu. Przyjechał do nas specjalnie na parę godzin na bieg dla Nikoli.

Biegi charytatywne pod koniec sezonu narciarskiego należą od lat do stałego programu zawodów organizowanych przez stowarzyszenie Bieg Piastów. Tym razem postanowiliśmy pomóc 14-letniej Nikoli, niepełnosprawnej z powodu zespołu móżdżkowego, który powoduje zaburzenia równowagi i mowy, autyzmu oraz cierpiącej także na schorzenia alergologiczne i problemy ze wzrokiem. Życie jej mamy Eweliny to ciągła walka o zdrowie córki. Wizyty u lekarzy, lekarstwa oraz rehabilitacja pochłaniają ogromne koszty. Dlatego podjęliśmy decyzję, że tym razem nasz bieg charytatywny zorganizujemy, by pomóc Nikoli i jej mamie.

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Charytatywnego Narciarskiego Biegu dla Nikoli. Wielkie podziękowania oczywiście dla biegaczy!

W każdej chwili możesz wesprzeć Nikolę i jej mamę, wysyłając przelew na konto fundacji, która jej pomaga.
DANE DO PRZELEWU:
Fundacja Avalon
Nr konta: PL62 1600 1286 0003 0031 8642 6001
Tytuł przelewu: Zdrodowska Nikola 12038


 

KONTAKT

Bieg Piastów

ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl

KRS 0000102760

map
design by : LEMONPIXEL.pl