BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Rekonesans Jakuszyckiej 12 w cudownej scenerii

17 stopni ciepła i słońce towarzyszyło trzynaściorgu uczestników rekonesansu trasy Jakuszyckiej 12, która rozegrana zostanie 29 sierpnia, w niedzielę, w ramach 9 Letniego Biegu Piastów.

Biegło się bardzo wygodnie, bo na izerskich trasach – w przeciwieństwie do karkonoskich – ruch jest niewielki, więc każdy ma sporo miejsca dla siebie: biegacze, spacerowicze, rowerzyści.

Zaczęliśmy bieg w Jakuszycach, okrążyliśmy budowę nowego ośrodka, pomknęliśmy spacerówką na Orle, wbiegliśmy na Granicznik, zbiegliśmy z niego nad Izerą, po czym wróciliśmy na Orle I przez Samolot wróciliśmy do Jakuszyc.

Trasa Jakuszyckiej 12 jest prawie identyczna w porównaniu z ubiegłoroczną. Jest jedna drobna zmiana – z powodu poszerzenia terenu budowy, wydłużył się o paręset metrów jej obieg. Nasze zegarki i aplikacje biegowe pokazały dystans nieco dłuższy niż 12 km i 250 metrów przewyższenia w górę.

Dziś wśród uczestników była silna ekipa z Kotliny Jeleniogórskiej (Jelenia Góra i Kowary), ale był też Kamil z Wolontariatu KGHM, który dwa tygodnie temu brał udział w sprzątaniu tras. Mówił, że u siebie w Lubinie ma płaksi teren i biegania po górach dopiero się uczy. Zapraszamy więc częściej.

Biegła z nami też pani z Torunia, która przyjechała na długi weekend do Szklarskiej Poręby. Przy okazji wzięła udział w rekonesansie trasy zawodów, które zna, bo już w nich uczestniczyła.

Biegł z nami także Michał Skowron – znakomity biegacz narciarski, zwycięzca Biegu Piastów na 25 km.

Zapisy na wszystkie dystanse 9 Letniego Biegu Piastów otwarte. Do końca czerwca obowiązują najniższe stawki opłaty startowej. Zapraszamy!

Dziękujemy wszystkim za udział. Z dwa tygodnie – w sobotę, 19 czerwca, zapraszamy do udziału w wycieczce biegowej “Najkrótszą trasą do Chatki Górzystów”. Wkrótce podamy więcej szczegółów.

Autorzy zdjęć: Andrzej Domagała, Michał Skowron, Wiesław Dul i Sławomir Maras.

KONTAKT

Bieg Piastów

ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl

KRS 0000102760

map
design by : LEMONPIXEL.pl