BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Sprzątamy trasy Biegu Piastów

dni

Godz.

Minut

Sekund

O Nas

Bliżej siebie

Bieg Piastów jest organizowany przez setki osób, w tym bardzo licznych wolontariuszy, których wysiłek jest planowany i koordynowany przez grono osób odpowiedzialnych za poszczególne działania.
 

Maciej Pawłowski, prezes


Z Biegiem Piastów związany od prawie 30 lat, w Zarządzie Stowarzyszenia Bieg Piastów od 2011. W młodości w akademickiej kadrze Polski w narciarstwie alpejskim. Doktor inżynier Politechniki Wrocławskiej, dziekan jej Wydziału Techniczno-Informatycznego i dyrektor Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego w Jeleniej Górze. Placówką tą kieruje od 1990 roku, doprowadzając do osiągnięcia znacznie większej rangi. Miłośnik regionu jeleniogórskiego, miał spory udział w doprowadzeniu do budowy Term Cieplickich, efektownym odnowieniu Pałacu Schaffgotschów w Cieplicach oraz nawiązaniu przez Jelenią Górę współpracy z amerykańskim Tyler i duńskim Randers.

Dorota Dziadkowiec-Michoń, wiceprezes


Wybitna biegaczka narciarska, mistrzyni Światowej Ligi Narciarskich Biegów Długich Worldloppet w 1990, 1991 i 1992 roku, trzecia w 1998. Piąta w końcowej klasyfikacji FIS Marathon Cup w sezonie 2002/2003. Siedmiokrotna mistrzyni i dziesięciokrotna wicemistrzyni Polski. Zwyciężczyni wielu długich biegów, m.in. Biegu Piastów, Konig Ludwig Lauf, czeskiej Jizerskiej Padesatki na dystansie 30 km techniką dowolną. Czwarta we włoskiej Marcialondze, szósta w Biegu Wazów. Nauczycielka wychowania fizycznego, trenerka, sędzia i delegat techniczny na krajowych zawodach. Podczas Biegu Piastów odpowiada za sprawy sportowe.

Kaja Sznajdrowicz, dyrektorka zarządzająca
sznajdrowicz@bieg-piastow.pl


Jeleniogórzanka, rocznik 1989. Do Biegu Piastów dołączyła 10 lat temu jako wolontariuszka. Była asystentką prezesa Juliana Gozdowskiego, kierownikiem do spraw logistyki, wicekomandorem. Od 1 czerwca 2016 dyrektorka zarządzająca Biegu Piastów. Pracowała przy organizacji Pucharu Świata w Szklarskiej Porębie w 2012 i 2014. Absolwentka turystyki i rekreacji na wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego. W zarządzaniu stawia na zespołowość. W wolnym czasie oddaje się pasjom: jeździ na snowboardzie, motocyklach, quadach, zdarza się, że siada za "kierownicą ratraka". Latem uwielbia przemierzać świat z plecakiem w towarzystwie przyjaciół. Członek zarządu Biegu Piastów.

Joanna Jędrzejowska, kierowniczka biura i administracji
biuro@bieg-piastow.pl


Do zespołu Biegu Piastów dołączyła w 2009. Prowadzi nasze biuro, pisze i realizuje projekty współpracy polsko-czeskiej (dzięki temu m.in. kupiliśmy nowy ratrak), pilnuje terminów, spraw pracowniczych, regulaminów, umów, zamówień, rozliczeń, jest administratorem strony internetowej, uruchamia zapisy na biegi, prowadzi bazę danych zawodników, odpowiada na ich liczne pytania telefonicznie, osobiście oraz e-mailowo, współpracuje z firmami pomiaru czasu, przyjmuje opłaty za parking. Kocha prędkość, od lat trenuje karate.

Joanna Grzeszczak, specjalistka ds. infrastruktury i logistyki
grzeszczak@bieg-piastow.pl


Biathlonistka, instruktorka snowboardu, wulkan energii i pomysłów. Odpowiada za techniczne przygotowanie naszych biegów. Absolwentka Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie, startowała w wielu zawodach, doskonale rozumie środowisko sportowe. Uwielbia ekstremalne wyzwania: biegówki w śnieżycy, 137-kilometrowe Przejście Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej (ukończone!), czy półmaraton górski po zaledwie kilku treningach biegowych. Najczęściej spotkasz ją przemierzającą po zmroku jakuszyckie trasy biegowe. Jej cel na najbliższe lata: tytuł Worldloppet Master.

Agnieszka Sus, specjalista ds. marketingu i promocji,
marketing@bieg-piastow.pl


Od ponad 15 lat pracuje jako PR-owiec i marketingowiec. Jeśli trzeba, pomaluje Warszawę, usypie plażę w środku miasta, zorganizuje wystawę, przekopie firmowe archiwa, przygarnie firmowego psa, zaplanuje i uporządkuje co trzeba, a gdy wpadniecie do naszego biura – chętnie porozmawia, zaparzy kawę i ugości. Prywatnie mama Mili, fanka Dolnego Śląska, Jakuszyc, rowerów oraz oczywiście biegówek!

Marek Operacz, kierownik tras


Od siedemnastu lat przygotowuje trasy dla narciarzy biegowych – przez cały sezon, w tym na Bieg Piastów. Nie tylko jeździ zimą ratrakiem – pracuje na trasach także wiosną, latem i jesienią. Naprawia je i wykonuje odwodnienia, by zimą nadawały się na biegówki i śnieg mógl długo się na nich utrzymać. Wykonywał trasy również podczas dwóch Pucharów Świata w Jakuszycach. Zanim trafił do Biegu Piastów, trenował biathlon. Pasjonuje się samochodami i rajdami samochodowymi. Zdarzyło mu się nawet w nich uczestniczyć.

Przemysław Grzeszczak, specjalista do spraw przygotowania tras


Wiecznie uśmiechnięty jeleniogórzanin, rocznik 1988. Sportowiec od dziecka, przez sześć lat trenował biathlon. Studiował turystykę i rekreację na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. W zespole Biegu Piastów od 2008 roku. Zimą przygotowuje trasy ratrakiem, latem dba, by uczestnicy zawodów biegowych i rowerowych nie zgubili się i bezpiecznie trafili do mety - zabezpiecza trasy i oznakowuje. Lubi motocykle, podróże i wszelką aktywność na świeżym powietrzu.

Michał Kryla, kierownik biura numerów


Od około dziesięciu lat odpowiedzialny za przydzielanie i wydawanie numerów oraz pakietów startowych uczestnikom naszych zawodów. Absolwent turystyki i rekreacji na wrocławskiej Wyższej Szkoły Bankowej oraz studiów podyplomowych z zakresu organizacji eventów, kongresów i konferencji na tej samej uczelni. Pracownik Wydziału Kultury i Turystyki Urzędu Miejskiego w Jeleniej Górze, w którym odpowiada za współpracę międzynarodową. Zdobywca Korony Półmaratonów Polskich w 2017 roku.

Leszek Kosiorowski, rzecznik,
media@bieg-piastow.pl


Pisze teksty na stronę internetową i do naszych wydawnictw, prowadzi profile Biegu Piastów w mediach społecznościowych, współpracuje z dziennikarzami, robi zdjęcia. Pracował jako reporter lokalny, sportowy i śledczy oraz redaktor w prasie i portalach internetowych. Był koordynatorem krajowym firmy badań marketingowych na rynku farmaceutycznym. Kocha podróże i maratony: uliczne, górskie i narciarskie. Współpracuje z kultowym Teatrem Naszym w Michałowicach (dba, by nie było wolnych miejsc), organizuje obozy biegowe, w prasie i internecie opisuje najpiękniejsze trasy biegowe regionu. Absolwent nauk politycznych na Uniwersytecie Wrocławskim. Sekretarz zarządu Biegu Piastów.

Barbara Roman, księgowa


Rozliczeniami Biegu Piastów zajmuje się od jego pierwszej edycji w 1976 roku (z paroma kilkuletnimi przerwami). Współzałożycielka – wraz z Julianem Gozdowskim – Stowarzyszenia Bieg Piastów w 1991 roku. Przez wiele lat pracowała w administracji lokalnej w Jeleniej Górze, gdzie zajmowała się księgowością wydatków i dochodów sportu i rekreacji. Była księgową licznych dużych zawodów, m.in. dwóch sześciodniówek motocyklowych Enduro. Jest członkiem zarządu Biegu Piastów.

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów

ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl

KRS 0000102760

map
design by : LEMONPIXEL.pl