Zasłużeni

Stowarzyszenia Bieg Piastów

Julian Gozdowski

Honorowy prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów i honorowy komandor Biegu Piastów. Szej organizacji Biegu Piastów od jego pierwszej edycji w 1976 roku (z przerwą na przełomie lat 70. i 80.). Współtwórca Stowarzyszenia Bieg Piastów, niestrudzony propagator narciarstwa biegowego, Jakuszyc i Gór Izerskich.
Więcej o Julianie Gozdowskim: 

"Król na Polanie"

"Julian Gozdowski w Polskim Radiu"

"Historia Biegu Piastów według Juliana Gozdowskiego"

 

Zyta Bałazy


Największą wartością jakuszyckiego ośrodka są wspaniałe trasy do biegania na nartach w Górach Izerskich. Nie byłoby na nie szans, gdyby nie otwartość, życzliwość, wyrozumiałość i pomoc Nadleśnictwa Szklarska Poręba, którym przez wiele lat kierowała Zyta Bałazy.
Zasługi Zyty Bałazy wykraczają daleko poza Bieg Piastów i nasze trasy. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że mają znaczenie dla rozwoju cywilizacyjnego Dolnego Śląska. Zyta Bałazy przyczyniła się bowiem do odbudowy wspaniałej przyrody Gór Izerskich.

"Zyta Bałazy o Biegu Piastów"
 

Wanda i Jerzy Lechowiczowie


Jedni z pierwszych inicjatorów i organizatorów życia sportowego w Szklarskiej Porębie i okolicy. Należeli do grupy, która rozpoczęła organizację Biegu Piastów. Jerzy jako leśnik odkrył walory biegowe tras w Jakuszycach. Oboje byli wieloletnimi sędziami Biegu Piastów, Wanda przez 20 lat pełniła rolę sędziego głównego.

"Wanda i Jerzy Lechowiczowie"

KONTAKT

Bieg Piastów

ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl

KRS 0000102760

map
design by : LEMONPIXEL.pl